Главная > Кримінал > За шахрайство з платіжними картками будуть позбавляти волі

За шахрайство з платіжними картками будуть позбавляти волі


28-09-2020, 12:46. Разместил: hsdyt3601
Національний банк пропонує позбавляти волі на 1 рік і більше за шахрайство з пластиковими картками. Регулятор вже працює над відповідним проєктом змін до Кримінального кодексу. Повідомляє Finance.ua.

Директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов повідомив, що зараз картковим шахраям загрожують тільки штрафи.

“У НБУ майже закінчили підготовку нового закону, який стосуватиметься платіжних послуг і платіжних сервісів, а також карткових операцій. Є надія, що остаточний текст документа до кінця вересня з’явиться у фінансовому Комітеті Верховної Ради. У Нацбанку немає права законодавчої ініціативи, тому вносити його будуть через кілька депутатів”, – повідомив Олександр Карпов.

Після введення карантину в Україні в Національному банку зафіксували зростання кількості випадків шахрайства з банківськими картками: зловмисники отримують банківські дані українців під приводом «виплати державної допомоги».

Нацбанк рекомендує, що робити в такому випадку: не відповідати на такі повідомлення; не дзвонити за вказаними номерами; не переходити за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях; не розголошувати і не пересилати нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжної картки та код безпеки CVC (три цифри на звороті картки).

Вернуться назад