» » Рівненський лікар розповів як перехворів на COVID-19

Рівненський лікар розповів як перехворів на COVID-19

Рівненський лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський хворів на Covid-19. На своїй фейсбук-сторінці він розповів як пройшла хвороба.


Подаємо його допис без змін:

"Я теж перехворів на Covid-19. Тепер, коли вже пройшло трохи часу, все позаду і все добре у мене і моїх контактних, можу про це написати публічно. Останній раз, я мав ГРЗ років 7 чи 8 тому і розумів, що до мене причепитися може. Морально був до цього готовий і легко сприйняв цей факт. Загалом, відчуття хвороби тривало десь 4 доби і потім все зникло. На початку це був ніби звичайний ГРЗ: висока температура, боліло горло і не хотілося їсти. Але я примушував себе постійно пити. Тому часто потів і температура знижувалась. А потім все пройшло, але з‘явилося покашлювання, яке теж не тривало довго.
Вже згодом випадково зрозумів, що втратив нюх. Не відмітив точно коли, але за кілька днів він почав повертатися і поступово дійшов до норми. Смак був спотвореним. Кава, яку дуже любив зранку, враз стала неприємною. Це теж відновилося поступово. Але ще десь протягом 2-3 тижнів трималося відчуття неприродної слабкості і втоми. Весь час хотілося сісти, прилягти, відпочити. Хоча перед тим нічого важкого не робив. Але це теж пройшло.

Я не хотів псувати статистику і здавати тести. Зрештою, і сам зрозумів, що це і що робити. Але працюю в лікарні, тому і позитивний, і негативний тести ПЛР підтверджував офіційно. Жодних ліків я не приймав. Тільки багато пив і дихав свіжим повітрям. Організм усе зробив сам. КТ не робив, бо знаю, що пневмонія при ковід є у всіх, хто має симптоми. Але це не така пневмонія, яку лікують антибіотиками. Задишки не було і не було потреби мати радіаційне опромінення, що створює додаткове навантаження на імунну систему. Антибіотиків ні, не приймав.

У мене дома дружина і 5 дітей. Я не ізолювався від них. Ми весь час були разом. Маємо сімейну традицію цілувати дітей перед сном і я не припиняв це робити. Розумів, що діти важко не хворіють і нехай вони теж отримають імунітет. Проте, ні дружина, ні діти не захворіли. Принаймні, симптомів ніяких не було. Але на початку року вся сім‘я, крім мене, мали звичайне ГРЗ. Це дає мені припущення, що при ковіді може існувати перехресний імунітет або спрацював неспецифічний. Одним словом той, який не виявляється і про який говорять, що його немає або швидко зникає. Але він таки є. Знаю, принаймні кілька трудових колективів, у яких були хворі на ковід, але ніхто інший потім не захворів, попри відносно тривалий контакт у закритому просторі. Ці факти викликають припущення стосовно чи то контагіозності віруса, чи того ж таки перехресного імунітету.


За час хвороби я скинув 3 кг і це мене дуже тішить. Звичайний нюх і смак тепер викликають у мене радість і вдячність Богові, хоча раніше сприймалися як буденність. Я радий, що пройшов через цей досвід і можу консультувати людей не лише з позиції теоретика. Будь-яка хвороба задоволення не приносить, але тішить потім відчуття здоров‘я. Після такого досвіду не поділяю песимізму і очікування чогось страшного. Я мав час і консультував сотні людей. В тому числі з цукровим діабетом та іншими супутніми хворобами. Переважно в лікарню потрапляють ті, хто піддалися паніці і здалися морально. Хто вів себе спокійно, дуже часто проходили через домашнє лікування. Не поділяю також позиції страуса ховатися і чекати (окрім деяких категорій людей). Вірус має більше часу чекати і він нікуди не спішить. Тим більше не розумію закриття дитсадків і навчальних закладів. Моя племінниця вже пів року провчилася дома на лікаря. І все-одно перехворіла на той же ковід. Ще трошки - і отримає диплом, може по пошті.

Вважаю, що роздута паніка в результаті принесе більше проблем, ніж коронавірус. І вже пора переключатися на позитивне мислення. Бо для цього є так багато підстав. Не з тим, щоб заперечувати очевидне. А з тим, щоб бачити сонце, яке світить прямо тепер."


Також для журналістів "Четвертої влади" Павло розповів декілька простих рекомендацій:
1. Залишайтеся дома стільки, скільки можете. По можливості, не їздіть по місту і не ходіть на роботу. Цим ви зможете не сіяти хворобу на інших і вберегти себе від ускладнень. Не панікуйте, що ваш лікар не їде до вас особисто і не слухає вас, а консультує по телефону.
В більшості випадків, за типового перебігу, по телефону можна лікувати так само ефективно. Якщо є будь-які запитання, дзвоніть до свого лікаря і консультуйтеся.
2. Багато пийте. За день потрібно випивати приблизно 3 літри рідини. Не важливо, що, важливо – скільки. Тому пийте, пийте і пийте. Навіть якщо не хочеться, пийте. І поки є температура, доти пийте. Не заставляйте себе їсти, якщо не хочеться. Можна не їсти, не страшно. А пити потрібно через не хочу.
3. Не пийте жарознижувальні просто так, щоб стало легше. Пийте тільки тоді, коли температура піднімається вище 38.5. Найкраще вживайте парацетамол. І ні в якому разі не пийте стільки, щоб збити температуру до 36.6 і на довше. Зробите гірше.
Якщо є хвороба – мусить бути температура. Нічого страшного. Просто вона повинна бути в межах 37.5 - 38.5. І коли п'єте парацетамол, наша задача увійти у цей безпечний температурний коридор, і в ньому триматися, а не збити її до норми.
4. Більше нічого не потрібно пити. Противірусні не потрібні. Від кашлю – не потрібно. Нічого більше не потрібно. Антибіотики інколи треба, але не завжди. З приводу антибіотиків варто радитися з лікарями.
5. Якщо хочеться кашляти, по можливості виходьте на вулицю, на свіже повітря, подалі від людей і викашлюйте все в повітря. Не потрібно пити ліків від кашлю! Там зовсім інший механізм. Потрібно просто викашлювати все і побільше дихати свіжим повітрям.
6. Коронавірус – це марафон, а не спринтерський забіг. Зазвичай, температура тримається десь 2 тижні, а потім іде на спад. Якщо багато п'єте різних ліків, то ще довше може триматися. Не панікуйте. Наберіться терпіння і чекайте. Прислухайтеся до свого дихання.
Якщо дихати легко і немає задишки, значить все не так погано. Якщо болить спина, під лопаткою, в ділянці нирок, ще десь, не страшно. Переболить і все буде добре. Головне – щоб дихати було нормально. Якщо ж з‘являється задишка, тоді необхідно кликати на допомогу, самі не справитеся, скоріше за все. Якщо дихати легко і немає задишки, значить все не так погано. Якщо болить спина, під лопаткою, в ділянці нирок, ще десь, не страшно. Переболить і все буде добре. Головне – щоб дихати було нормально. Якщо ж з’являється задишка, тоді необхідно кликати на допомогу, самі не справитеся, скоріше за все.

Не дихайте спиртом, не вкутуйтеся гарячими рушниками і не змішуйте вкупу все, що десь тільки почули. Ще раз перечитайте спочатку і робіть прості речі, які допоможуть пройти хворобу без ускладнень. І нехай всім допоможе Бог!
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / БІЛЬШЕ КОММЕНТУЮТЬ
  1. За шахрайство з платіжними картками будуть позбавляти волі
  2. Від сьогодні за крадіжку авто - в’язниця
  3. На Рівненщині від відходів зайнялося кладовище
  4. На Здолбунівщині пролилась кров: пенсіонер віддячив господарю за прихисток ножем у живіт
  5. У жителя Рівненщини вдруге за 4 місяці вилучили бурштин
  6. У Рівному камера зняла, як її крадуть (ВІДЕО)
  7. На Поліссі неповнолітній водій збив насмерть неповнолітнього мотоцикліста
  8. У Рівному чоловік пограбував аптеку
  9. Міжміська маршрутка потрапила в ДТП у Рівному
  10. Невідомий у Рівному пошкодив кілька авто
Галерея