» » Нацбанк про наслідки карантину

Нацбанк про наслідки карантину

Національний банк України повідомляє, що перший місяць карантину українці пройшли з міцністю та впевненістю. Проте, задля зменшення негативного впливу пандемії коронавірусу на економіку та життя громадян України, нам необхідно отримати фінансову підтримку МВФ та міжнародних донорів.

 

До слова, Нацбанк виділив топ-10 наслідків всеукраїнського карантину: 

 1. Населення довіряє гроші банкам

Гривневі кошти на рахунках населення в банках зросли на 11,6 млрд грн до 341,4 млрд грн від початку березня до 10 квітня (плюс 4%). В іноземній валюті кошти населення скоротилися на 182 млн доларів США до 9,8 млрд доларів (мінус 2%). Тобто є приплив гривневих коштів і незначний відплив валютних.

 1. Банки мають достатній запас міцності

Ліквідність банків нині становить понад 200 млрд грн. Ще понад 30 млрд грн є у касах банків. Валютна ліквідність становить 7,9 млрд доларів США. Майже стільки ж коштів було і місяць тому. Грошей достатньо, щоб без проблем впоратися з підвищеним попитом на зняття коштів. Також цього достатньо, щоб продовжити кредитування населення та економіки.

 1. Усі фінпослуги доступні

Близько 70-75% відділень банків та понад 95% банкоматів продовжують працювати у штатному режимі. Тимчасово зупинена робота відділень, в яких немає відвідувачів, та тих, які розташовані в недоступних будівлях. Тому всі банківські послуги доступні. Банківські послуги також доступні онлайн.

 1. Банки продовжують кредитувати

Загалом, кредитування очікувано почало сповільнюватися. Кредитування населення поки зростає темпами 27% у річному вимірі. Погіршення очікувань бізнесу позначилися на зміні валюти кредиту. Якщо чисті гривневі кредити бізнесу зросли на 3,6% від початку року, то обсяги валютних кредитів скорочуються.

 1. Робота з позичальниками

Банки продовжують оголошувати кредитні канікули для своїх позичальників під час карантину. Про можливість реструктуризації кредитів публічно оголосили вже майже три десятки банків.

 1. Настрої бізнесу очікувано погіршилися

Підприємці очікують зниження продажів та виробництва. Найбільше від ситуації постраждав бізнес, який надає послуги. Найменш песимістичні – експортери. Подальший розвиток ситуації сильно залежить від темпів приборкання пандемії та тривалості карантину.

 1. Ситуація на ринку праці напружена

Більшість підприємств намагається зберегти співробітників – це позитив. Однак за окремими винятками не наймають нових співробітників, і це ускладнює ситуацію для тих, хто в пошуках роботи. Співвідношення резюме до вакансій зростає в усіх сферах, крім торгівлі, медицини та сільського господарства.

 1. Ціни зростають повільно

Інфляція у березні залишалася низькою – 2,3%. Щоправда, ціни на окремі товари зростали швидше, – на м'ясо, овочі, крупи, ліки, товари особистого догляду. Причини прості – ажіотажний попит та часткове звуження пропозиції через карантин. Однак у квітні вони вже поступово втратили визначальну роль. Упродовж останнього тижня ціни на ці товари припинили зростати.

 1. Ажіотаж на валютному ринку швидко вщухнув

Психологічні чинники поступилися економічним. Упродовж останніх тижнів бізнес та громадяни більше продавали валюту, ніж купували її. Національному банку навіть вдалося викупити з ринку понад 0,5 млрд доларів США від початку квітня після значних інтервенцій з продажу валюти у березні.

 1. Міжнародних резервів достатньо, щоб не допустити розгойдування курсу

Міжнародні золотовалютні резерви становлять понад 25 млрд доларів США. Це приблизно стільки ж, скільки було на початку року. Обсягу достатньо для згладжування надмірних коливань на валютну ринку за потреби.

Про це повідомляє ТСН. 

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / БІЛЬШЕ КОММЕНТУЮТЬ
 1. За шахрайство з платіжними картками будуть позбавляти волі
 2. Від сьогодні за крадіжку авто - в’язниця
 3. На Рівненщині від відходів зайнялося кладовище
 4. На Здолбунівщині пролилась кров: пенсіонер віддячив господарю за прихисток ножем у живіт
 5. У жителя Рівненщини вдруге за 4 місяці вилучили бурштин
 6. У Рівному камера зняла, як її крадуть (ВІДЕО)
 7. На Поліссі неповнолітній водій збив насмерть неповнолітнього мотоцикліста
 8. У Рівному чоловік пограбував аптеку
 9. Міжміська маршрутка потрапила в ДТП у Рівному
 10. Невідомий у Рівному пошкодив кілька авто
Галерея