» » Рівнерада "по-новому"

Рівнерада "по-новому"

Нещодавно рівняни обрали нового міського голову та депутатів міської ради, чим завершили перший етап цьогорічних місцевих виборів. Нарешті місто повернеться у відносно спокійний міжвиборчий період, коли поштові скриньки не будуть переповнені політичною агітацією, на кожній зупинці нам не будуть роздавати газети про кандидатів, з білбордів на нас не будуть дивитись «нові обличчя».

Отож, скоро відбудеться завершальний етап цих виборців – проведення першої сесії новообраної міської ради, на якій повинно відбутися голосування за кандидатуру на посаду секретаря Рівнеради та формування коаліції між депутатами. Наразі ймовірними є три варіанти об’єднання: «ЄС» + «Голос», «ЄС» + «Слуга народу» та «ЄС» + «Рівне разом».

Звісно, найбільш логічний та найменш негативний для рівнян є варіант коаліції – «ЄС» + «Голос». Про таке об’єднання вже неодноразово заявляв сам новобраний мер пан Третяк. Також, після того, як партія «Голос» офіційно заявила про підтримку кандидата на посаду очільника міста від «ЄС» зрозуміло, що представники «Голосу», які потрапили у Рівнераду теж тепер очікують підтримки від «ЄС». І найвигіднішим для них буде отримання посади секретаря у міській раді. Подейкують, що саме Микола Бляшин буде найкращою кандидатурою для цього. До того ж «ЄС» та «Голос» є ідеологічно близькими партіями й сповідують однакові європейські цінності. Також позитивом є те, що більшість обраних депутатів від цих політичних сил прийшли у політику з громадськості. І бувши громадськими активістами часто співпрацювали над різними проєктами, націленими на розвиток міста. Отже, факт того, що вони вміють працювати разом і це приносить позитивний результат вже було доведено. Проте, на жаль, «Голос» матиме у Рівнераді лише 5 депутатів, тож швидше за все, задля ухвалення важливих рішень підтримку доведеться шукати серед депутатів від «Батьківщини» чи «Свободи». До слова, представники цих політичних сил під час запеклої боротьби за мерське крісло у другому турі виборів «поставили не на ту конячку» і заявили про підтримку Віктора Шакирзяна, який зрештою програв. Та все ж, новобраний мер Третяк каже, що готовий співпрацювати з представниками будь-яких політичних партій, які готові ухвалювати рішення на благо усіх рівнян. 

Проте з цього випливає й інший можливий варіант коаліції – «ЄС» + «Рівне разом». Напевне це є чи не найгіршим варіантом розвитку подій для Рівного та його жителів. Адже чимало рівнян під час другого туру виборів міського голови проголосували за кандидата від політичної партії «Європейська солідарність» Олександра Третяка виключно, аби владу у нашому місті не отримали забудовники з «мутними» кримінальними зв’язками. Отож буде щонайменше дивно та образливо, якщо новобрані депутати Рівнеради від «ЄС» на чолі з новим головою міста паном Третяком попри надзвичайно брудні політичні технології та чорний піар, які використовувались проти них під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах об’єднаються з тими, хто власне й використовував ці політичні маніпуляції. Мова йде і про армію ботів, яких використовував кандидат на посаду мера від політичної партії «Рівне разом» Віктор Шакирзян, аби очорнити свого опонента, і про декілька замовних сюжетів на телеканалі, який належить головному спонсору виборчої кампанії пана Шакирзяна. До того ж команді Петра Порошенка наразі необхідно розпочати свою політичну історію з «чистого аркуша», щоб ґрунтовно підготуватися до наступних виборів, а отже її представникам не варто об’єднуватися з місцевими багатіями, які побудували свій бізнес на криміналі, а також підозрюються у зв’язках з проросійськими політиками. Варто лише згадати про те, що російського пропагандиста Карасьова, який називає себе «політологом» привезли у Рівне саме представники партії «Рівне разом». Пропри все, від пана Третяка досі немає однозначної відповіді на питання чи буде він співпрацювати з представниками партії «Рівне разом».

Ще один можливий варіант коаліції – «ЄС» + «Слуга народу». Теж варіант, який викличе подив у багатьох рівня. Адже, представники «Європейської солідарності» і на місцях, і у Києві виступають категорично проти команди президента Зеленського та його політики. І хоча під час виборчої кампанії явних ознак протистояння між кандидатами від «ЄС» та «СН» не було, зрозуміло, що такий союз у Рівнераді малоймовірний. Тим паче за умови того, що представники «Слуги народу» досі впевнені у тому, що у всіх негараздах України винен Петро Порошенко. Проте, що б там не було, але представники партії «Слуга народу» є найближчими до зе-депутатів, які представляють інтереси українців у Верховній Раді, а отже й тримають зв’язок з президентом. Тож задля ефективного розвитку міста такий варіант співпраці відкидати не варто.

Отже, що ми в результаті маємо? Новобраного очільника міста, який позиціює себе як політик, що має на меті впроваджувати в Рівному європейські стандарти якості. Новообрану міську раду, яка дійсно складається з різних і ідеологічно, і морально, і фінансово спроможних депутатів, основною метою яких повинна бути праця на благо рівнян, а не у власних, часто корупційних, інтересах. Наскільки вдалою буде співпраця мера і депутатів, як швидко рівняни відчують покращення і чи буде воно взагалі? На ці питання ми отримаємо відповідь на початку грудня, коли й відбудеться перша сесії Рівнеради, на якій вже буде зрозуміло у якому напрямку місто рухатиметься наступні 5 років: проєвропейському чи, як і раніше, міська рада працюватиме «на» і «для» олігархів, а проблеми звичайних пересічних рівнян турбуватимуть лише їх самих. 
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / БІЛЬШЕ КОММЕНТУЮТЬ
  1. За шахрайство з платіжними картками будуть позбавляти волі
  2. Від сьогодні за крадіжку авто - в’язниця
  3. На Рівненщині від відходів зайнялося кладовище
  4. На Здолбунівщині пролилась кров: пенсіонер віддячив господарю за прихисток ножем у живіт
  5. У жителя Рівненщини вдруге за 4 місяці вилучили бурштин
  6. У Рівному камера зняла, як її крадуть (ВІДЕО)
  7. На Поліссі неповнолітній водій збив насмерть неповнолітнього мотоцикліста
  8. У Рівному чоловік пограбував аптеку
  9. Міжміська маршрутка потрапила в ДТП у Рівному
  10. Невідомий у Рівному пошкодив кілька авто
Галерея